Aradıgın Herşey Buralarda biryerlerde....

Herbişi Bilgi Paylasım Forumuna Hoşgeldiniz...

AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Model XL

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
z-hir_mc
Admin
Admin

Rep Sistemi
Aktiflik :
100/99  (100/99)
Başarı Puanı:
100/85  (100/85)
Güçlülük:
100/90  (100/90)

MesajKonu: Model XL   Paz Kas. 16, 2008 1:03 pm

Evren ve Yasin birbirlerinden ba??ms?z müzik çal??malar?n? sürdürüyorlard?. 2000 y?l?n?n ba?lar?nda tan???p ayn? semtte oturuyor olmalar?n?n da faydas?yla hemen hemen hergün bir araya gelip ortak çal??malar yapmaya ba?lad?lar. ?kili sürekli üretim çabas? içerisinde olmas?na ra?men ç?kan sonuçlar ikisi için de tatmin edici olmuyordu. Her zaman daha iyisini yapabileceklerinden emin olduklar? için çal??malar?na h?z kesmeden devam ediyorlard?. Çal??malar?nda extra hiçbir kimsenin katk?s? olmadan bir anlamda deneme yan?lma yöntem?yle kendilerini sürekli geli?tiriyorlard?. Bilgisayar tecrübesi ikiliye software çal??mada bir hayli kolayl?k kazand?r?yordu. Yapt?klar? demolara güvenmedikleri için herhangi bir plak ?irketiyle ba?lant?ya geçmek istemiyorlard?. Ancak fikir almak amac?yla etrafindaki insanlara bu demo kay?tlar?n? dinletiyorlard?. 2001 y?l?nda ikili gerek ortak hedefler gerekse ayn? tarz? yakalama iste?inden dolay? Mode XL'i kurma karar? ald?lar.

Evren :

22 Agustos 1978 yilinda Ankara'da dogdu. ilkokul yillarin? Bat?kent'te geçiren Evren ortaokulu Ziya Gökalp ve liseyi de Mustafa Kemal Lisesi'nde tamamlad?. Çocukluk y?llar?ndan beri müzikle ilgilendi ancak lise y?llar?nda kendisini buldu?u HipHop ile tanist?. Kendisine birçok Break Dansç? ve DJ arkada? edindi 1998 y?l?nda etrafindaki DJ'lerle amatör müzik çal??malar?na giri?ti. O s?ralarda, etraf?nda ilgilendi?i müzi?in popüler müzik tarz? olmad??? ve ona hiçbir fayda getirmeyece?i bask?lar? vard?. Ancak umudunu hiçbir ?ekilde yitirmedi. Yaz sezonlar?nda Antalya ve Bodrum gibi truzim kentlerinde çal??t?. Her geçen zaman yeni bir isimle tan??t?. Sürekli altyap? ve vokal teknikleri konusunda kendini geli?tirme çabas? içerisindeydi ve 2000 y?l?nda grubun di?er üyesi Yasin'le tan??t? ve Mode XL'in ilk ad?m? at?ld?.

Emin Yasin Vural :

Bu Mc 1984 yılında doğdu. Türkiye'nin ankara şehrinde yaşıyor nicki Yasin ve 1995 yılanda rap'e başladı bulundudu albümler; Mode XL - Altın Jak, Mode XL - Serseri Serbest Stili. Ortak oldu?u projeler ise orta?? oldu?u mK2 yap?mc?l?k?kta prodüktörlük yapmaktad?r. Biyografisi (Kendi Diliden): HipHop kültürü içinde kendimi buldu?um zamanlarda breakdance yapıyorum. Hem dans hemde graffiti de çal??t???m dönemlerde oldu. 1994-95 Müzik Yapmaya başladım dönemde ise dance ve graffiticilisi bırakmıtım. En son hem müzik yapıp hemde rap söyledidim dönemler başadı o zamanlar Ankaradaki rapçilerin müziklerini ben yapıyordum ve birçok grupta rap yaptım ilk demomu 1998 yılında bitirmiştim 98den 2001 yılına kadar yaptım?z en iyi çalşmalar? altın jak albümünde toplad?k 2003-04 yıllarında 10larca underground parça yaptım 2005 yılında serseri serbest stili çıktı 2005-06 yılında 10larca underground çalma daha geldi ve çal??malar son sürat devam ediyor...
Kullanıcı profilini gör http://www.herkesdinlesin.com/z-hir_mc
z-hir_mc
Admin
Admin

Rep Sistemi
Aktiflik :
100/99  (100/99)
Başarı Puanı:
100/85  (100/85)
Güçlülük:
100/90  (100/90)

MesajKonu: Geri: Model XL   Paz Kas. 16, 2008 1:04 pm